Ako si vybrať a aplikovať korektor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ak hľadáte konkrétny korektor, prejdite do e-shopu ⇒ Pozrieť v e-shope

Ako vybrať správny odtieň korektoru

Korektor pleti je jedným z produktov, ktorý taktiež dokáže podstatne zmeniť tón pleti. Môže zakryť kruhy pod očami a aj tie nepríjemné modré žilky, ktoré sa objavujú keď sme unavené. Správny prípravok dokáže jednoducho zakryť skoro všetky nedokonalosti na pleti. Korektor je možné kúpiť aj forme paletky, ceruzky, vysúvacej tyčinky a podobne.

MAKEUP REVOLUTION LONDON ULTRA BASE CORRECTOR PALETTE P, Cena: 6,40 €

 

MAX FACTOR MASTERTOUCH, Cena: 4,01 €

 

ARTDECO CAMOUFLAGE STICK
Vodoodolný  Cena: 7,41 €

 

Začneme výberom odtieňu. Pri výbere sa poobzerajte po odtieni, ktorý je o jeden stupeň alebo až dva svetlejší od vašej farby pleti. Často sa stáva, že pri výbere „vášho“ odtieňu, je korektor na tvári tmavší a potrebuje zmiešať aj s iným krémom alebo dlhšie blendovať. Každopádne, takýto výber viete tiež využiť aj v lete, keď je pokožka opálenejšia a tmavšia.

Výnimkou môže byť ten prípad, keď sa snažíme zakryť vyrážky. Vtedy by sme mali použiť korektor, ktorý sa zhoduje s farbou pleti. Je to kvôli tomu, že korektor by sa mal vtedy naniesť až po nanesení make-upu, ak je tekutý, nie púdrový. Farebne by mali ladiť aj make-up a korektor.

Rôzne druhy korektorov

Väčšina žien používa korektor na zosvetlenie tmavých kruhov pod očami. Iní používajú korektor na prekrytie vyrážok, jaziev po akné, tetovaní a dokonca aj žiliek. Korektory nemajú rovnaké zloženie. Rôzne korektory sú určené pre rôzne problémy. Napríklad: Korektor, ktorý má odtieň aj pre tmavé kruhy pod očami je najlepší pre prekrytie práve tmavých kruhov pod očami. Tento korektor neprekryje začervenanie alebo iné škvrny. Ak je to možné, korektory si podľa problému, ktorý chcete riešiť. Napríklad značka Max Factor ponúka korektory aj pre začervenanie, alebo tmavé bodky podľa farby pleti, alebo len na prekrytie tmavých kruhov pod očami (odtiene dark spots – light skin alebo under-eye circles).

Ako testovať

Korektor je definitívne jeden z produktov, ktorý by ste mali pred kúpou otestovať. Neodporúča sa zakúpiť žiadny produkt, ktorý nie je možné vrátiť. Namiesto toho vyskúšajte v obchode rôzne testery a ak sa dá tak pri dennom svetle alebo pomocou mobilu .
Korektor si skúste naniesť na pleť na krku pod uchom. Odtieň by mal byť o trochu svetlejší ako vaša pleť alebo make-up. Aj tu je to podobné ako pri make-upoch. V zime budete potrebovať svetlejší odtieň ako v lete.
Ak sa snažíte zakryť modré žilky alebo kruhy pod očami, otestujte prípravok tak, že si ho nanesiete trochu na modré žilky na vnútornej strane zápästia. Ak ich zakryje, potom ste trafili.

Ako sa nanáša na tvár

Teraz, keď ste našli perfektný korektor, naučte sa ho správne používať. Je jedným z produktov, ktorý môže dramaticky zmeniť váš vzhľad. Pri správnom používaní môže znovu rozžiariť unavenú tvár, prekryť škvrny a úplne zakryť kruhy pod očami. V skutočnosti niektoré ženy používajú iba korektor a úplne vynechajú make-up. Ale veľa žien sa aj bojí korektoru, pretože nevedia nájsť ten správny odtieň alebo ho správne aplikovať. Môže to byť skľučujúce, ale akonáhle sa naučíte základy a vyskúšate ho, potom môže byť vašim najlepším pomocníkom.

Mal by sa používať pred alebo po make-upe?

To závisí od toho, na aké miesto na tvári ho nanášate. Pri kruhoch pod očami naneste najprv korektor a potom make-up. Pri škvrnách a vyrážkach na pleti, naneste najskôr make-up, aby sa korektor nezotrel pri nanášaní make-upu.

Ako aplikovať korektor

Nie je žiadny jediný ten najsprávnejší spôsob, ako používať tento prípravok, ale nejaké jednoduché pravidlá sú. Pri rozotieraní sa najčastejšie používajú prsty alebo malý štetec, respektíve niekomu môže vyhovovať aj hubka.

Čo zvyčajne k tomu potrebujeme:

Krémový korektor (ktorý väčšinou používame na zakrytie tmavých kruhov pod očami) alebo tyčinku, ceruzku (na fľaky, vyrážky, bodky); ak nepoužívate prsty, tak potrebujete štetec alebo hubku na rozotieranie do stratena a na záver fixačný púder (môže byť aj klasický) a štetec na púder.

Niekto má pri svojej plati dobré skúsenosti s tým, ak pred nanášaním tónovacieho prípravku použije primer, teda podkladovú bázu.

Náš postup:
1. Pod spodné viečko nanesieme niekoľko bodiek korektora a do vnútorného kútika takisto aplikujeme bodku prípravku. Pri nanášaní použijeme prst, alebo štetec. Prípravok by mal byť o 1 až 2 odtiene svetlejší oproti farbe vašej pleti. Niekto namiesto bodiek preferuje nanesenie obráteného trojuholníka pod spodné viečka. Dokonca sa v niektorých zdrojoch uvádza, že to je jediný správny spôsob. Pri jednom aj druhom spôsobe sa odporúča počkať zopár minút pred ďaľlším krokom. Presvetlenie oblastí pod očami vám dodá sviežejší vzhľad.

korektor pri nanášaní pod očami

2. Jemne ho vklepeme do pokožky. Musí sa dobre rozotrieť, aby splynul s okolitou pleťou .
3. Aplikujte korektor na iné nedokonalosti na tvári – vrátane brady a okolo nosa a úst a vklepte do pokožky. Na prekrytie vyrážok, čiernych bodiek a rozdielnych farebných fľakov je vhodnejší korektor vo forme ceruzky. Prípravok naneste ceruzkou na spomínané miesto a okolo neho a napríklad prstami opäť jemne vklepte.
4. Ak potrebujete viac prekrytia, naneste ďalšiu vrstvu. Prípravok sa musí vždy vklepať, nesmie sa aplikovať ťahom.
5. Tvár jemne prepudrujte, čím zafixujete make-up a korektor.

Ako zamaskovať jazvy

Jazvy môžete zamaskovať aj takým spôsobom, že použijete šikmý štetec, ktorý namočíte do korektora. Prípravok by mal byť o odtieň svetlejší ako váš tón pleti. Vyplňte opatrne len stred, neprechádzajte cez okraje a potom prepudrujte miesta transparentným púdrom. Ak jazva prečnieva, použite korektor, ktorý má rovnaký odtieň ako pleť a pretrite jazvy. Opäť na záver prepudrujte.

Môže zamaskovať aj vačky pod očami?

Korektor nie je najlepšou voľbou pre maskovanie vačkov pod očami. Namiesto toho sa odporúča perleťový rozjasňovač, ktorý opticky zamaskuje vačky. Rozjasňovač naneste do vnútorného kútika, pod spodné viečko a pod záhyb obočia.

Ako zafixovať korektor na suchej pleti

Ako starneme, naša pleť je postupne suchšou. Dehydrovaná pokožka môže spôsobiť, že sa váš kozmetický prípravok “vysuší” a na tvári vám zostanú nepekné stopy po líčení. Predídete tomu tak, že pred aplikáciou prípravku tvár hydratujete nejakým prípravkom.

Ponuka korektorov v katalógu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Páči sa vám to?

Pridaj komentár