BB krémy – typy a aplikácia

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 BB krém je pre mnohé ženy neoceniteľnou súčasťou kozmetickej taštičky. Je to práve kvôli ich multifunkčnosti, keďže v sebe okrem vlastností rôznych krémov (proti vráskam, na hydratáciu, atď.) majú aj kryciu a tónovaciu schopnosť. Je to skvelá kombinácia viacerých krémov a make-upu v jednom. Ak by ste sa rozhodli BB krém použiť, tak tu je zopár rád ohľadom výberu a aplikácie.

Časť 1 Vyberte si BB krém, ktorý vám vyhovuje

1
Zistite, čo pre vás môže BB krém urobiť. Aj keď BB krémy majú veľa rovnakých vlastností, aj tak sú navzájom rozdielne. Pozrite si na obale, čo všetko BB krém ponúka.

Najčastejšie sú to tieto vlastnosti krému:

• Zjednocuje tón pleti a rozjasňuje pleť
• Hydratuje
• Vyhladzuje pleť
• Blokuje UV žiarenie
• Redukuje vrásky
• Obohacuje pleť vitamínmi

BB krém proti vráskam

BB krém proti vráskam

2
Čítajte recenzie na BB krémy. Každý typ BB krému môže pôsobiť rozdielne, bez ohľadu na reputáciu značky. Zamerajte sa na recenzie, kde sa rozoberá aj typ pleti a jej problémy, aby ste mohli porovnať tieto skúsenosti so svojimi.
3
Vyberte si BB krém, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu typu pleti. Každý typ pleti potrebuje niečo iné, aj v prípade kozmetiky. Ak chcete dosiahnuť čo najlepší výsledok, vyberte si krém podľa toho, akú máte pleť. Teda buď pre mastnú, normálnu alebo suchú.

• Ak je vaša pleť mastná, vyberte si BB krém, ktorý po aplikácii zostáva matný. Taktiež pouvažujte nad krémom, ktorý má v sebe rastlinné výťažky, keďže mastná pleť je citlivejšia na podráždenie a rastlinné výťažky môžu toto podráždenie eliminovať.
• Ak je vaša pleť normálna, postačí BB krém, ktorý vyhladí a farebne zjednotí pleť.
• Ak je vaša pleť suchá, odporúča sa BB produkt so stredným a vyšším stupňom hydratácie než produkt príliš hustý, pretože príliš kompaktné krémy môžu pleť ešte viac vysušiť.

Výber odtieňu

4
Vyberte si odtieň, ktorý najlepšie kopíruje váš prirodzený odtieň. BB krémy sa neponúkajú vo veľkom množstve odtieňov, ale niekoľko ich predsa len je. Odtieň, ktorý by vám mal vyhovovať, by sa mal čo najviac približovať vášmu prirodzenému odtieňu (ideálne by bolo, keby bol trochu svetlejší).
• Ak porovnávate odtiene BB krému s pleťou, porovnajte ich s odtieňom na tvári a krku. Neporovnávajte ich s pleťou na ruke, pretože jej farba môže byť trochu iná ako na tvári a krku.
• Ak je to možné, zaobstarajte si vzorku. Aplikujte ju a sledujte čo sa stane pri prirodzenom svetle a umelom.
• Osvetlenie môže ovplyvniť výsledný efekt BB krému. Je lepšie vyskúšať si BB prípravok v rôznych situáciách predtým ako ho kúpite.

Časť 2 Aplikácia BB krému prstami

1
Väčšina žien preferuje tento spôsob, keďže je jednoduchší. Dôvodom je aj to, že hmota BB krému mäkne kvôli teplu na prstoch a ľahšie sa rozotiera. Lenže pri aplikácii prstami sa často stáva to, že rozotrenie nie je rovnomerné ako v prípade použitia hubky alebo štetca.
2
Vytlačte si malé množstvo krému na chrbát ruky. Vytlačte si BB prípravok na chrbát ruky asi vo veľkosti 10-tich centov. Pomocou toho by ste si mali vytlačiť vždy približne rovnaké množstvo krému.
3
Naneste si krém na viac bodov na tvári: na čelo, nos, líca a bradu. Končekom prstu nanášajte postupne na stred čela, na špičku nosa, na ľavé líce a pravé líce a na bradu. Množstvo krému by malo byť na všetkých miestach rovnaké. Aplikácia týmto spôsobom býva najrýchlejšia.

Aplikácia pomocou chrbta ruky

Časť 3 Aplikácia BB krému hubkou

1
Aplikácia krému hubkou je vhodnejšia pre ženy, ktoré majú mastnú pleť.
• Ak aplikujete BB krém prstami a máte mastnú pleť, stále na vašej tvári môžu zostať stopy lesku.
• Nanášanie za použitia štetca môže byť zdĺhavé pri mastnej pleti.
2
Zľahka navlhčite hubku, najlepšie rozprašovačom s vodou, aby boli čiastočky vody čo najmenšie. Hubka môže vysať vlhkosť z pleti, preto sa odporúča ju pred aplikáciou prípravku zľahka navlhčiť. Takto sa krém nanesie rovnomerne, pričom väčšina krému zostane na tvári a nie v hubke.
3
Vytlačte si malé množstvo krému na chrbát ruky. Vytlačte si BB krém na chrbát ruky asi vo veľkosti 10-tich centov. Pomocou toho by ste si mali vytlačiť vždy približne rovnaké množstvo krému.
4
Naneste si krém na viac bodov na tvári: na čelo, nos, líca a bradu. Končekom prstu nanášajte postupne na stred čela, na špičku nosa, na ľavé líce a pravé líce a na bradu.
• Krém by ste mali nanášať prstom, aby ste mohli kontrolovať množstvo krému pri nanášaní hubkou.
• Kľúčové je naniesť rovnaké množstvo krému na všetky miesta na tvári.
• Nenanášajte krém vo veľkom množstve; krém by sa mal nanášať striedmo, aby sa vytvorila tenká vrstva. Pri hrubej vrstve pleť bude pôsobiť neprirodzene a krém bude zreteľne viditeľný.
5
Rozotrite BB krém pomocou hubky. Prípravok rozotierajte zľahka. Pritláčanie alebo rozotieranie by malo mať takú intenzitu, aby sa krém rovnomerne rozotrel po pleti. Začnite v strede čela a postupne prejdite do strán ku spánkom. Potom prípravok rozotrite na nose a brade a ukončite pohybmi z vnútornej strany líc smerom von. Krém rozotrite dostratena, aj na krku, aby nevznikali farebne ostré prechody medzi nenalíčenou a nalíčenou pleťou.
6
V okolí očí pritláčajte zľahka. Okolie očí je viac citlivejšie na tlak, preto nanášame prípravok zľahka vklepávaním. Môžete použiť aj prsty alebo hubku (hubka sa odporúča v tvare kvapky, pričom krém sa nanáša užšou tvarovanou stranou).

Časť 4 Aplikácia BB krému pomocou štetca

1
Tento spôsob je najvhodnejší v prípade, že máte suchú pleť, a aplikujete BB prípravok s vyšším stupňom hydratácie.
• Táto technika sa neodporúča pre husté krémy.
• Ak máte suchú pleť, nanášaním prstami môžete pleť podráždiť.
• Pri nanášaní hubkou, vám hubka môže odobrať vlhkosť z pleti a ešte viac ju vysušiť. Ibaže by ste hubku zľahka zvlhčili rozprašovačom s vodou.
2
Vytlačte si malé množstvo prípravku do dlane. Vytlačte si BB prípravok do dlane alebo na chrbát ruky asi vo veľkosti 10-tich centov.
3
Naneste si krém na viac bodov na tvári: na čelo, nos, líca a bradu. Končekom prstu nanášajte postupne na stred čela, na špičku nosa, na ľavé líce a pravé líce a na bradu. Kľúčové je naniesť rovnaké množstvo prípravku na všetky miesta na tvári. Nenanášajte prípravok vo veľkom množstve; prípravok by sa mal nanášať striedmo, aby sa vytvorila tenká vrstva.
4
Naneste BB prípravok pomocou štetca. Pohyby by mali byť rovnaké a presné, smerom dovonku. Tlak štetca je menší ako pri prstoch alebo hubke, preto sa nebojte trochu pritlačiť. Začnite v strede čela, prejdite do strán a potom rozotrite krém na nose a brade. Pokračujte na lícach, smerom dovonku, kým si nebudete istá, že ste pokryli všetky plochy.
5
Pleť v okolí očí je pomerne citlivá, preto na vklepávanie zľahka použite prsty alebo štetec. Aplikácia BB krému pomocou štetca je pravdepodobne najpresnejšou, kvôli rôznym záhybom a rozotieraniu.

Recenzie BB krémov si môžte prečítať na stránke: Recenzie BB krémov

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Páči sa vám to?
  • 1
    Share

Pridaj komentár