Líčenie tváre – podkategórie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V prípade záujmu o dekoratívnu kozmetiku, prejdite do e-shopu:

   

 Dámska dermokozmetika na líčenie

Charakteristika kozmetiky na líčenie tváre

Očné linky

Tieto produkty sa používajú pre zvýraznenie krásy očí. Očné linky sú produkty, ktoré sa aplikujú na očné viečka sa používajú na zvýraznenie očných viečok a / alebo na zmenu vnímaného tvaru očí. Obsahujú špeciálne farbiace prísady a štetce, aby sa linka aplikovala presne.

Riasenky

Riasenky sú produkty určené na zvýraznenie mihalníc a to zahustením, predĺžením alebo vytvarovaním. Riasenky majú rôzne vlastnosti, napríklad niektoré sú aj vodeodolné. Riasenka sa zvyčajne aplikuje štetcom alebo kefkou.

Odličovač očí

Odličovač očí je určený na to, aby pomohol ľahko odstrániť očný make-up použitý na viečka alebo riasy. Pomáha odstrániť použitú farbu v líčidlách a ľahko sa používa pomocou odličovacích tampónov alebo inej tkaniny.

Očné tiene

Očné tiene nanášajú farebné pigmenty s rôznou intenzitou do oblasti oka, aby sa zvýraznila farba alebo tvar očí. Očné tiene sa nanášajú na viečka alebo pod obočie, či oblúk obočia. Očné tiene dodávajú očiam hĺbku a rozmer.

Ceruzky na obočie

Ceruzky na obočie sú produkty, ktoré menia farbu obočia. Používajú sa na vyplnenie a tvarovanie obočia. Obočie je zvyčajne po aplikácii tmavšie, keďže ide o zvýraznenie obočia. Okrem ceruziek sa na úpravu obočia používajú aj paletky.

Líčenie tváre

Produkty na tvár sú líčidlá, ktoré sa používajú na zmenu farebného odtieňa tváre a zvýraznenie alebo potlačenie čŕt tváre. Aplikujú sa priamo, alebo na make up, s cieľom dosiahnutia jednotného odtieňu a hladkého povrchu.

Make upy

Make upy s krémovou konzistenciou alebo ako púder sa používajú ako farebný základ pre ďalšie líčenie tváre. Používajú sa na farebné zjednotenie tváre, prekrytie fľakov, vrások a podobne, s cieľom pôsobiť krajšie a mladšie. Make upy sa ponúkajú v rôznych farebných odtieňoch, aby sa prispôsobili každej farbe pleti.

Podkladové bázy

Perfektné líčenie sa bez podkladovej bázy nezaobíde. Krémová alebo tekutá podkladová báza sa aplikuje na tvár pred inou kozmetikou, aby sa pleť lepšie pripravila na aplikáciu ďalšej kozmetiky a vydržala čo najdlhšie. Existujú rôzne druhy podkladových báz, pod make up na tvár, na očné viečka pod očné tiene, pre riasenky a laky na nechty. Podkladové bázy hydratujú pleť, alebo absorbujú kožný maz pomocou kyseliny salicylovej alebo napomáhajú pri vytváraní matnejšieho vzhľadu. Podkladové bázy na očné viečka sú podobné, ale sú určené špeciálne pre použitie v blízkosti očí. Očné podkladové bázy pomáhajú ľahšie aplikovať očné tiene, zabraňujú ich hromadeniu v záhyboch očných viečok a zlepšujú ich trvácnosť. Očné podkladové bázy sa aplikujú na očné viečka pred aplikáciou očného tieňa. Dokážu dokonca zjednotiť farebný tón pleti očných viečok, skryjú žilky na očných viečkach a vyhladzujú pokožku očných viečok.

Korektory

Korektory sú produkty, ktoré sú určené na prekrytie nedokonalostí na pleti na tvári. Obyčajne fungujú na princípe, že farebné nedokonalosti farebne prekryjú alebo obsahujú látky, ktoré odrážajú svetlo alebo lesk na pleti . Môžu sa aplikovať pomocou štetca, spreja, vysúvacej tyčinky a bežne sa používajú v spojení s make upom.

Púdre na tvár

Púdre sú produkty, ktoré majú farebne zjednotiť pleť. Ponúkajú sa v rôznych farebných odtieňoch, alebo okrem farebných pigmentov môžu obsahovať látky, ktoré odrážajú svetlo alebo lesk pokožky. Zvyčajne sa aplikujú pomocou štetcov na púder (napr. kabuki štetec).

BB krémy

BB krém je mix krémov pre starostlivosť o pleť a make upu. Dokáže pleť dobre hydratovať a zároveň poskytnúť ľahké prekrytie, pričom niektoré obsahujú aj ochranný SPF faktor. Sú ľahšie ako make upy, ale sú ťažšie ako tónované hydratačné krémy. V poslednom čase sú obľúbené u žien, ktoré neradi používajú make upy. Podrobnejšie o tipoch a aplikovaní BB krémov sa dočítate v článku BB krémy a ich aplikácia.

Líčenie tváre pomocou BB krémovZ recenzií BB krémov vám odporúčame nasledujúci BB krém: Zmatňujúci tónovací BB krém od Garnieru, ktorý má nasledujúce výhody:

  • zloženie bez obsahu oleja,
  • chráni pred UV žiarením vďaka SPF 20,
  • zjednocuje a hydratuje pleť,
  • dermatologicky testované,
  • nekomedogénny (nespôsobuje komedóny).

 

 

CC krémy

Rozdiel medzi krémami BB a CC je nepatrný – CC zvyčajne slúži na “korekciu farieb” a krémy sú väčšinou určené na riešenie problémov ako je červená alebo farebne nejednotná pleť (zvyčajne s časticami rozptyľujúcimi svetlo), zatiaľ čo BB krémy sú ako ľahšie make upy s niekoľkými vlastnosťami pre starostlivosť o pleť.

Líčenie pier

Rúže na pery

Rúže na pery sú výrobky, ktoré menia farbu, textúru a / alebo lesk na perách pomocou kefky alebo iného aplikátora. Farby na pery obsahujú prísady, ktoré sa presne nanášajú na pery. Niektoré značky ponúkajú rúže na pery, ktoré okrem zmeny farby pier, pery hydratujú. Napríklad značky Rimmel alebo Max Factor.

Lesk na pery

Lesk na pery je produkt, ktorý primárne pridáva lesk perám a niekedy aj jemnú farbu. Opticky dokáže lesk na pery aj zväčšiť úzke pery. Lesky sú rôzne, od nepriehľadných po priehľadné, od pevný po tekuté, od matnejších až po trblietavé alebo metalické povrchy. Líčenie pier je samostatnou technikou a okrem rúžov a leskov sú na trhu aj napríklad ceruzky, ktoré často pomáhajú presne farebne ohraničiť pery.

Kozmetika na nechty

Laky na nechty a odlakovače

Laky na nechty sa aplikujú na povrch nechtu, aby ho pokryli želanou farbou alebo leskom. Okrem lakov priamo na povrchovú úpravu nechtu sa používajú ešte podkladové laky (basic coat) alebo krycie laky, nad lak (top coat).

Umelé nechty

Umelé nechty sú aplikované na vlastné nechty. Vytvárajú ochrannú vrstvu na nechte a môžu sa predĺžiť aj za voľný okraj vlastného nechtu, aby sa pridala dĺžka. Tieto sú rozdelené do dvoch základných kategórií: (1) kvapalné / práškové systémy, bežne označované ako akrylové; (2) svetelne vytvrdzované, bežne označované ako gélové. Umelé nechty by mali byť aplikované vhodne vyškolenými odborníkmi na nechty, ktorí vedia ako pripraviť samotný necht, dopĺňať a správne odstraňovať nechty. K tomu patrí aj dodržiavanie hygieny a sterilizácie nástrojov, s ktorými sa pracuje.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Páči sa vám to?