Starostlivosť o telo – podkategórie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Sprchovacia kozmetika  Telové mlieka  Telové krémy  Telové peelingy  Deo prípravky

 

Charakteristika kozmetiky pre starostlivosť o telo:

Sprchovacie gély na telo a vlasy

Zloženie sprchovacích gélov býva zvyčajne číre, jasne sfarbené a označené ako sprchovací gél na telo, tvár alebo vlasy. V skutočnosti sú veľmi podobné šampónom. Hlavnou funkciou týchto prípravkov je čistenie, čo znamená, že sú vyrobené prevažne z vody a detergentu. Látky, ktoré sú obsiahnuté v géli odstraňujú mastnotu a špinu z vlasov a kože! Aby sa pokožka veľmi ich vplyvom nevysúšala, pridávajú sa aj prísady, ktoré zabraňujú vysušovaniu pokožky. Sprchovacie gély, ktoré sú iba na telo majú úroveň týchto čistiacich látok nižšiu ako šampóny. Taktiež takéto sprchovacie gély majú rôzne vône a viac než šampón, čo môže byť veľmi príjemné. Medzi výhody sprchovacích gélov patrí to, že sú lacné, dobre zbavujú nečistôt a množstvo vôní je na výber. Medzi nevýhody patrí to, že povrchovo aktívne látky môžu vysychať pokožku a môžu dráždiť kvôli vysokým objemom vôní. Najvhodnejšie sú pre tých, ktorí majú normálny až mastný typy pokožky, nie citlivý a sú fantastické pre osvieženie po tréningu!

Výrobky do kúpeľa sú výrobky určené na kúpanie, sprchovanie a umývanie. Zahŕňajú bomby do kúpeľa, oleje, tablety a soli a peny do kúpeľa.

Peny do kúpeľa

Peny do kúpeľa sú výrobky určené na zvýšenie pôžitku z kúpania. Zvyšujú relaxačný zážitok tým, že vytvárajú množstvo bublín, ktoré sú príjemné a zábavné. Bezpečnosť pien do kúpeľa je stanovená zložením, ktoré je pre tento účel bezpečné a vhodné. Okrem toho sa peny vyhodnocujú z hľadiska ich potenciálneho podráždenia pokožky alebo očí alebo iných alergických reakcií.

Oleje, tablety a soli do kúpeľa

Oleje, tablety a soli sú produkty zamerané na zvýšenie relaxačného účinku kúpeľa. Sú určené na zmäkčenie a hydratáciu pokožky, čistenie pokožky a pre pocit čistoty a sviežosti. Soli do kúpeľa môžu zmeniť slanosť vody v kúpeli, aby sa napodobnili vlastnosti prírodných minerálnych kúpeľov alebo horúcich prameňov. Soli do kúpeľa môžu tiež pôsobiť proti tvorbe vrások alebo zjemniť už zvráskavenú pokožku a to pri dlhodobom kúpaní.

Telové mlieka

Telové mlieko môže byť riešením pre nespočetné množstvo problémov súvisiacich s starostlivosťou o pleť; od vysušenej pleti na tvári až po spálené ramena. Vzhľadom k tomu, že tento produkt je určený pre celoročné používanie, je potrebné si vybrať najlepšie telové mlieko pre váš typ pleti, ak si chcete udržiavať pružnú a zdravú pokožku. Telové mlieko je kozmetickým produktom pre každého, či už ste muž alebo žena, mladí alebo starí. Husté krémové mlieko môže prospieť suchej pokožke v zimných mesiacoch. Ak chcete bojovať proti chladnému počasiu, zakúpte si telové mlieko, ktoré obsahuje glycerín, alfa hydroxykyseliny a nejaký druh vazelíny alebo lanolínu. Keď je vonku teplejšie, prejdite na ľahšie telové mlieko, ktoré nie je mastné alebo husté.

Normálna pokožka

Ľudia s normálnou pleťou majú šťastie, pretože ich pleť si vyžaduje malú starostlivosť. Avšak pretože pôsobí bezproblémovo, takisto je aj najviac zanedbávaným typom pleti. Ak máte normálny typ pokožky, najlepšie je čistiť pleť pomocou bežného mydla a potom pokračovať s ľahkým telovým mliekom. Aj keď máte šťastie s vašou pleťou, vždy vaša pokožka bude potrebovať hydratácius, aby vyzerala čo najlepšie.

Mastná pleť

Mastná pleť je spôsobená prebytočnou tvorbou kožného mazu vyprodukovaného v póroch. Počas puberty a iných životných cyklov môžu kolísajúce hormóny viesť k zvýšeným hladinám androgénov – androgény sú hormóny, ktoré spôsobujú mastnenie pokožky a vlasov. Čím vyššie množstvo androgénov, tým viac mazu sa uvoľňuje cez póry, ktoré potom na povrchu kože vytvára mastný lesk. Ak sa tento nadbytočný maz dostane do pórov a reaguje s odumretými kožnými bunkami a baktériami na povrchu kože a vo vnútri pórov, môžu sa tvoriť vyrážky, čierne bodky a iné poškodenia. Mastná pleť vás môže ľahko oklamať, že nepotrebuje byť hydratovaná, čo vedie k predčasnému starnutiu a iným poškodeniam. Vo vašom prípade sa odporúčajú prípravky, ktoré neobsahujú olejové zložky (sú tzv. oil-free) a sú ľahké. Existuje mnoho telových mliek pre mastnú pokožku a kozmetické firmy majú často len celú radu produktov len pre mastnú pleť. Nepovažujte mastnú pleť ako typ, ktorý nepotrebuje telové mlieko. Je stále dôležité, aby bola príjemná na dotyk.

Peeling tela

Peeling tela sa vykonáva po čistení a pred akýmkoľvek druhom ošetrenia. Táto aplikácia peelingu pozostáva z čiastočného odstránenia vrchnej vrstvy pokožky. Týmto spôsobom môžeme odstrániť mŕtve bunky nahromadené v koži, aby sa mladšie a čerstvé bunky mohli vyživiť krémami a podobne.

Táto procedúra má množstvo výhod, vrátane:
• Hladšej, mladšej a čistejšej pleti (odstránili sme hornú vrstvu pokožky, ktorá bola plná odumretých buniek).
• Je vhodná pred aplikovaním krémov,
• Ak máte popraskanú, tvrdú alebo ináč poškodenú pleť, táto liečba je nevyhnutná, ak chcete tieto nedostatky postupne odstrániť,
• Stimuluje krvný obeh,
• Prináša výhody nielen pre našu pleť, ale aj pre nás vo všeobecnosti, pretože nám pomáha uvoľniť sa a zmierniť stres.

Náš tip:

DERMACOL AROMA RITUAL BELGIAN CHOCOLATE, Krémový telový peeling pre ženy 150 ml, Cena: 2,85 €

Peeling na teloTelový peeling Dermacol Aroma Ritual Body Scrub Belgian Chocolate. Peeling obsahuje čiastočky z marhuľových jadierok a účinne odstraňuje odumreté kožné bunky, čistí pokožku a vyhladzuje ju. Zanechává pokožku hodvábne hladkú, žiarivú a sladko prevoňanú vôňou čokolády s pomarančom. Pomarančový olej osviežuje myseľ, rozveseľuje, odstraňuje napätie a harmonizuje dušu.

 

 

Antiperspiranty a dezodoranty na telo

Antiperspiranty pracujú tak, že uzatvárajú alebo blokujú póry pomocou silných látok, ako sú soli hliníka, takže tie potom nemôžu uvoľňovať pot. Deodoranty pracujú tak, že neutralizujú zápach potu a majú antiseptický účinok proti baktériám. Antiperspiranty blokujú alebo zatvárajú póry, ktoré produkujú pot. Toto sa dosahuje prostredníctvom zlúčenín hliníka prítomných v nich. Deodoranty na druhej strane neutralizujú zápach potu a zabíjajú baktérie, ktorým sa darí v podpaží. To sa dosahuje prostredníctvom chemickej zlúčeniny nazývanej triclosan. V súčasnosti už prírodná kozmetika ponúka množstvo deodorantov bez škodlivých zlúčenín.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Páči sa vám to?