Tipy na bronzery pre prirodzený vzhľad – Beautyday.sk

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Zosúladenie vášho odtieňu pleti s bronzerom

Tak, ako veľmi vám môže bronzer pomôcť, tak vám aj môže uškodiť ak si vyberiete nesprávny odtieň. Mnoho žien robí chybu tým, že nezosúladí ich farbu pleti s farbou produktu, hlavne ak skúšajú nové prípravky ako je napríklad bronzer. Určite ste už videli výsledok takéhoto výberu. Tvár často vyzerá ako pomarančový nanuk.

Vo všeobecnosti sa odporúča bronzer, ktorý je o jeden alebo dva odtiene tmavší než prirodzený odtieň našej pleti. Niektorí tvrdia, že úplne stačí iba o jeden odtieň tmavší bronzer, pretože ak je pre vás veľmi tmavý, vaša tvár bude pôsobiť „umazane“. Niekto odporúča pri výbere bronzera nebrať do úvahy len odtieň pleti, ale aj farbu očí. Ženy so svetlou pleťou, svetlými a ryšavými vlasmi a modrými alebo zelenými očami by mali skôr siahať po jemne ružových alebo broskyňových bronzeroch. Pre ženy s neutrálnym tónom pleti (približne svetlohnedým) sa odporúča odtieň bronzový. Pre tmavú pleť sa najviac hodí tmavohnedý jemne trblietavý bronzer.

Zosúladenie vášho bronzeru s ročným obdobím

Ak sa vám podarilo zosúladiť farbu pleti s bronzerom, potom pouvažujte aj nad ročným obdobím. Totižto, farba pleti sa mení v závislosti od ročného obdobia a bronzer tak vyzerá najprirodzenejšie na jar alebo v lete, kedy sú vlastne najslnečnejšie mesiace. Na jeseň a v zime zvyknú niektoré ženy meniť bronzer za lícenku.
Na jar a v lete môžete vyzerať s bronzerom skvele. Bronzer vám pomôže s kontúrovaním tváre alebo jednoducho pridaním slnka do tváre. Pre toto obdobie je to prirodzené a tak aj bronzer vyzerá prirodzene. Lenže v zime vaša pleť môže zosvetliť o tri až štyri odtiene a ak používate ten istý bronzer, môže to už vyzerať neprirodzene. Aby tomu tak nebolo, odporúča sa jednoducho používať odtieň bronzeru, ktorý je taktiež o niekoľko odtieňov svetlejší, respektíve lícenku (tvárenka).

Rôzne odtiene bronzeru

Na trhu je už toľko odtieňov od rôznych značiek, že veľmi ľahko sa môžete cítiť neistá. Nezabudnite, že hľadáte prodkt, ktorý je o jeden dva odtiene tmavší ako vaša farba pleti. Ak máte svetlohnedú pokožku, siahnite po bronzeroch, ktoré majú medovú farbu. Ak je vaša pleť tmavšia, potom sa vám viac hodia bronzery sýtej bronzovej farby, ktoré môžete naniesť aj na lícenku, aby ste dosiahli zdravý rumencový efekt v tvári. Nevadí, ak bude aj s jemnými trblietkami.

Ako nanášať bronzer

Veľmi zjednodušeným spôsobom aplikácie je tzv. napísanie čísla tri. Ako je na obrázku dole.

Začnite prvým oblúkom z čela na lícnu kosť a potom druhý oblúk veďte z lícnej kosti a ťahajte pozdĺž sánky. Nezabudnite aj na nos a uši, poprípade krk a dekolt, ak sú odkryté, aby ste vyzerali prirodzene opálená od hlavy až po päty. Nanášajte zľahka na miesta, kde by vás slnko opálilo. Väčšinou sú to tieto miesta: koreň nosa, popri línii vlasov a na jabĺčkach líc.

Na obrázku dole je ešte ďalšia schéma nanášania, a to od línie vlasov až po bradu. Nezabudnite, že štetec by mal byť jemný, nie hustý ako je napríklad kabuki štetec na púdrovanie. Pri veľmi hustom štetci bude aj bronzer nanášaný intenzívnejšie, čo môže byť nežiadúce, pretože môžete vyzerať neprirodzene, umazane.

Ďalší tip kde nanášať:

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Páči sa vám to?